F.A.Q. - Prawna Ochrona Nieruchomości

1. Kiedy otrzymam odszkodowanie, jeżeli zlecę Wam sprawę?
Czytaj więcej...

70% z I wyceny zaproponowanej przez organ, otrzymasz w momencie kiedy zapadnie pierwsza decyzja o ustaleniu odszkodowania. Natomiast pozostałe 30% oraz dodatkową kwotę wywalczoną przez nas otrzymasz po zakończeniu postępowania.

2. Słyszałem, że w momencie kiedy złożę uwagi do operatu szacunkowego, GDDKiA nie wypłaci mi 70% zaliczki z odszkodowania. Czy to prawda?
Czytaj więcej...

Nie, nie jest to prawda. Jako osoba wywłaszczona masz prawo do kwestionowania wiarygodności otrzymanej wyceny. GDDKiA nie może odmówić wypłaty zaliczki, musi to zrobić w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku o jej wypłatę.

3. Czy muszę do Was przyjechać, aby podpisać umowę?
Czytaj więcej...

Nie, nie ma takiej konieczności. Podpisane dokumenty potrzebne do rozpoczęcia naszej współpracy można odesłać do nas pocztą tradycyjną.

4. Nie jestem z Wrocławia, czy mogę zlecić Wam swoją sprawę?
Czytaj więcej...

Tak, działamy na terenie całej Polski. Lokalizacja nie ma dla nas znaczenia.

5. Ile kosztuje wstępna analiza operatu szacunkowego, zanim zdecyduję się na współpracę z Wami?
Czytaj więcej...

Analiza sprawy jest bezpłatna. Po przeanalizowaniu dokumentów, przedstawimy Ci zasady naszej współpracy.

6. O ile obniżycie opłatę adiacencką/rentę planistyczną?
Czytaj więcej...

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć w 100% do jakiej kwoty obniżymy wysokość opłaty. Każda sprawa jest inna i trzeba podejść do niej indywidualnie. Możesz mieć jednak pewność, że jeżeli są podstawy do jej obniżenia, to zrobimy wszystko, aby to zrobić.

7. Otrzymałem decyzję o ustaleniu odszkodowania/opłaty/renty. Czy nie jest za późno, aby zlecić Wam sprawę?
Czytaj więcej...

Nie, nie jest za późno. Jako Twój pełnomocnik, złożymy odwołanie od decyzji i będziemy za Ciebie kontynuować prowadzenie sprawy. Pamiętaj tylko, że na złożenie odwołania jest 14 dni od dnia otrzymania decyzji. Zatem musisz niezwłocznie powiadomić nas o otrzymaniu niekorzystnej dla Ciebie decyzji.